A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне некомерційне підприємство "Городоцька центральна районна лікарня" Городоцької районної ради Хмельницької області

Пневмонія: корисні дані для порятунку життя

Дата: 25.06.2018 15:00
Кількість переглядів: 500

Що таке пневмонія?

ПневмоПневмоніянія, або запалення легенів – це гостре захворювання інфекційної природи, яке вражає легені (легеневу тканину). Легені складаються з легеневої тканини (альвеол) і бронхів. Так от, пневмонія – це запалення альвеол, а бронхіт – це запалення бронхів. Якщо запальний процес в легенях не обумовлений інфекцією, то такий стан називається пульмонітом. При хімічному ураженні легенів – хімічний, при променевому – променевий, при травмі – травматичний пульмоніт і т.д.

 
Чим пневмонія відрізняється від бронхіту? Як діагностується запалення легенів?

Пневмонія – це запалення, що відбувається в альвеолярній ділянці легенів, яке супроводжується накопиченням ексудату (запальна рідина) в альвеолах (повітряні кульки), в яких відбувається газообмін. Так от, при пневмоніях ніякого газообміну в запалених ділянках не відбувається, тому, що легеневі кульки наповнені запальною рідиною. Бронхіт – це запалення слизової оболонки бронхів – повітрянопроводячої частини легенів. Таким чином, при бронхіті і пневмонії інфекційний процес і запалення відбувається в різних місцях.

За симптомами ці захворювання може віддиференціювати (розрізнити) тільки лікар, тому і в тому, і в іншому випадку відзначається підвищення температури тіла, кашель з відділенням слизисто-гнійної або навіть гнійного мокротиння, відчуття браку повітря, симптоми інтоксикації. Відрізнити їх досить складно навіть після лікарського огляду. Поставити точний діагноз може допомогти тільки рентгенографія легенів. При запаленні легенів на рентгенограмі (знімку) визначаються вогнища інфільтрації, а при бронхіті – цього немає.

 

За якими симптомами можна запідозрити пневмонію?

Кашель. Він може бути сухий або з виділенням мокротиння (слизово-гнійної або гнійної). Дуже тривожним симптомом є виявлення в мокротинні навіть прожилок крові. Таких симптомів ні в якому разі не можна приховувати від лікаря, навіть якщо це було один раз. При наявності крові в мокроті необхідно обов’язково зробити знімок легенів. Як показує досвід, цей симптом пацієнти дуже часто списують на кровотечу з ясен чи носа, а в результаті упускається час

Підвищення температури тіла;

Болі в грудях зліва чи справа, під лопаткою при диханні і / або кашлі – дуже характерний, хоча і необов’язковий, симптом пневмонії. Біль за грудиною при диханні більш характерний для бронхіту, хоча і не є його 100%-вою ознакою;

Почуття нестачі повітря, що характерно для обох захворювань: бронхіту і пневмонії. 

Хто частіше хворіє на запалення легенів?

На жаль, захворіти на пневмонію можуть особи всіх віків і всіх соціальних статусів. Але все ж чинники ризику є: вік – запаленням легень частіше хворіють маленькі діти і літні люди. Чим старше вік, тим більша вірогідність захворіти на пневмонію і гірший прогноз.  

Чи можна лікувати пневмонію самостійно вдома? Чим вона небезпечна?

Пневмонія – це те захворювання, яке ні за яких обставин не можна лікувати самостійно. Для цього необхідно високе мистецтво лікаря, величезний професійний досвід і грамотне застосування сучасних антибіотиків. Рекламовані в пресі і на телебаченні засоби від грипу найчастіше містять тільки симптоматичні засоби, які лише полегшують прояви хвороби, але жодним чином не впливають на його результат. У деяких хворих пневмонія може вирішитися самостійно (без лікування), але у більшості – привести до залишкових явищ, що порушує працездатність, або навіть на грань життя і смерті. З іншого боку, наявність цілого ряду сучасних ефективних і безпечних антибіотиків дозволяє лікарю успішно лікувати більшість хворих на пневмонію в домашніх умовах, якщо їм буде забезпечений відповідний догляд.

Головний лікар Городоцької ЦРЛ                М.І.Дралюк

Лікар - терапевт                                                М.В. Левицька


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування