Комунальне некомерційне підприємство "Городоцька центральна районна лікарня" Городоцької районної ради Хмельницької області

Кон'юнктивіт

Причини: Кон'юнктивіт - захворювання, що викликається вірусами або бактеріями (часом це можуть бути і хламідії, які є причиною виникнення хламідійного кон'юнктивіту), косметикою, і навіть квітковим пилком. Іноді кон'юнктивіт може бути викликаний і механічними травмами (наприклад, сидіння за комп'ютером протягом довгого періоду часу призводить до сильного напруження очей)

Існує різновид даного захворювання, відомий як гострий кон'юнктивіт. Причиною його виникнення є пневмококи, стрептококи, стафілококи, мікротравми, кон'юнктиви та ін всі ці бактерії передаються нам через брудні руки, а також при використанні неякісної косметики або контактних лінз. Однак для зараження кон'юнктивітом повинен бути, скажімо так, привід, сприяє цьому. Одного лише механічного пошкодження ока, або ж попадання стороннього тіла мало для початку кон'юнктивіту.

Всі люди різні, і, отже, фактори появи захворювання теж різні. Захворювання, що сприяють кон'юнктивіту, є цукровий діабет, клімактеричний синдром, різного роду імунні захворювання. Більше піддається цьому ризику ослаблена людина, наприклад, внаслідок переохолодження або перегріву. Кон'юнктивіт.

Симптоми: Початок захворювання кон'юнктивіт - різке. Починається з болю в очах, спостерігається набряклість і почервоніння очей, часом бувають виділення жовтого кольору, іноді навіть з гноєм. Для того, щоб точно виявити причину захворювання, необхідно провести аналіз очних виділень. При появі вищеописаних ознак слід негайно звернутися до окуліста - офтальмолога.

Жодне захворювання не пройде без належного лікування. На першому етапі є ймовірність переходу захворювання в розряд хронічних (аналогічний хід можливий і при неправильному лікуванні). А наслідком цього може з'явитися помутніння рогівки і погіршення зору.

Лікування: при дотриманні рекомендацій лікуючого лікаря зовсім не важко подолати кон'юнктивіт. Найбільш часто використовуються розчин пеніциліну, або краплі сульфацила-натрію. При тяжкому перебігу хвороби може знадобитися приймати сульфаніламідні препарати всередину. Як допоміжний засіб відмінно підійдуть відвари з різних трав, що володіють заспокійливим і дезинфікуючим ефектом (мати-й-мачуха, ромашка).

Не варто забувати, що при такому захворюванні як кон'юнктивіт небажано користуватися косметикою, краще взагалі на якийсь час відмовитися від неї. Багато хто знає про наявність гіпоалергенної косметики, однак ми б вам не радили жартувати із захворюванням. Слід також забути про існування контактних лінз. Якщо дотримуватися всіх цих рекомендацій, на лікування не піде багато часу, і проблема кон'юнктивіту буде вирішена.

Профілактика: головним засобом, як ви вже напевно самі встигли здогадатися, є, звичайно ж, гігієна. Мийте руки кілька разів на день, дбайливо ставтеся до своїх очей - не чіпайте і не тріть слизову оболонку ока брудними руками. Якщо користуєтеся контактними лінзами - регулярно очищайте їх у спеціальному розчині. Або ж замініть їх одноразовими лінзами. Якщо причиною, що викликала кон'юнктивіт, стала неякісна косметика - замініть її більш якісно або гіпоалергенною. 

Головний лікар Городоцької ЦРЛ               М.І.Дралюк

Лікар-окуліст                       Якубишена А. І.