A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Городоцька міська багатопрофільна лікарня" Городоцької міської ради Хмельницької області

Історична довідка

Перші відомості про розвиток медичного обслуговування населення нашого краю пов'язані з іменем польських магнатів Замойських, які володіли Городком з перервами протягом двох століть XVII -XVIII.

Крім всіх інших справ, в 1774 році Замойський посилає в Городку католицький орден „Сестри милосердя", яким побудував шпиталь на 8 ліжок (4 чоловічих та 4 жіночих) і надав їм грошове забезпечення (фундуш).

Основним обов'язком черниць був догляд за хворими. Невдовзі в шпиталі було уже 30 ліжок. Протягом року  лікувалося до 200 хворих. Крім того, сестри милосердя займались навчанням та вихованням дівчаток з багатих польських сімей.

В Городку були 2 черниці-аптекарки, які також доглядали хворих.

Ця інформація свідчить про те, що саме в цей час зароджувалась медична сітка на території нашого району.

До 1917р. в Городку було 2 лікарні — одна на 10 ліжок, в районі першого цукрового заводу, друга також на 10 ліжок, в районі верстатобудівного заводу, а також функціонувала земська лікарня на 15 ліжок в с.Кузьмин.

В 30-х роках XX століття в районі активізувалась робота Товариства Червоного Хреста. В Городку було відкрито школу медичних сестер за сприяння ТЧХ. Перший випуск медичних сестер відбувся в 1928 р.

Перший лікувальний корпус на території нині діючої центральної районної лікарні було збудовано в 1935 р. на 50 ліжок. Опалення було грубками, транспорт - гужовий, ним і завозили воду для лікарні.

До 1941 р. в лікарні працювали лікарі Забара, Азбукін, Печорська, Лапідус.

Медичне обслуговування в районі швидко розвивалось. Через деякий час в Городку діяли районна лікарня на 105 ліжок, пологовий будинок, поліклініка, аптека, 3 фельдшерсько-акушерських пункти, дитяча консультація, санітарно-епідеміологічна станція. В них працювало 47 медичних працівників з вищою і середньою спеціальною освітою.

В 1938 році в Городку відкрито дворічну школу медсестер. Багато її випускників  працювали в райлікарні. Більшість з них незабаром пішли на фронт. 

73 медичних працівника Городоччини брали участь у Великій Вітчизняній війні, більшість з них по війні працювали на ниві охорони здоров'я району.  Про них написана "Книга пам'яті" (Левицький В.І.), яка зберігається в краєзнавчому музеї м.Городок.

25 березня 1944 року Городоччина була звільнена від німецько-фашистських загарбників. З відбудовою народного господарства нового розвитку набула і сітка медичних закладів району. Крім центральної районної, лікарні невдовзі запрацювали Сатанівська, Лісоводська, Немиринецька, Турчинецька, Іванковецька, Купинська, Кузьминська, Бубнівська лікарні, 5 здоровпунктів на промислових підприємствах м.Городок і Сатанова, 14 колгоспних пологових будинків, 16 профілакторіїв при молочно-товарних фермах та 53 фельдшерських пункти.

Організаторами охорони здоров'я в районі були: Борима, зав.акушерсько-гінекологічним відділенням ЦРЛ, згодом професор, завідуючий кафедрою акушерства і гінекології Чернівецького медичного інституту, Черненко – офтальмолог, завідуючі райздороввідділами – Качкарьов Г.С., Жибрак Ж.Г., Зембіцька К.О.

З 1953 року  по 1957 рік завідуючою райздороввідділом була Зембіцька К.О. – лікар-стоматолог.

Протягом 22 років Городоцьку ЦРЛ очолював Лизун І.М. – лікар-хірург – учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни.

В подальші роки головними лікарями району були С.Г.Казмірчук, В.О.Костюк, І.Б.Борита, І.І.Лазарук, В.І.Білоножко, В.Ф.Ясніцький, А.С.Андрійчук, з 5 вересня 2005 р. головним лікарем району є М.І.Дралюк.

Вагомий внесок в розвиток лікувальної справи району належить Дацуну І.Г., завідуючому хірургічним відділенням ЦРЛ, нині професору, зав.кафедрою оперативної хірургії Івано-Франківської медичної академії, Дацун Т.А., завідуючій терапевтичним відділенням ЦРЛ, заслуженому лікарю України, райпедіатру Войтович С.Ф., нагородженою за працю в районі орденами "Знак Пошани", "Трудового Червоного Прапора", лікарям Городиській В.Б., Трохимович М.П., Польовчик К.А., Яцух В.В., Головатому І.П., Прилуцькій М.С., Фуртелю В.Ф., Конюшко Л.М., Бартошаку М.М. та ін.

З 14 грудня 1970 р. по 6 грудня 2006 р. в районі діяла грязеводолікарня (фізіотерапевтичне відділення ЦРЛ).

Це триповерховий будинок, 24 кабінети. В робочий день хворі отримували ванни: хвойні, солеві, білі скипидарні, перлинні, кисневі, сірководневі; душі: Шарко, висхідний, циркулярний, підводний масаж; гразеві процедури (тампони, аплікації, гальваногрязь). Ілова сульфідна грязь, періодично завозилась з м.Одеси (Куяльник). Хворі отримували масаж озокерит, електросвітлові процедури.

В 1979 році на території ЦРЛ збудовано і введено в дію трьохповерховий лікувальний  корпус, в якому розмістились хірургічне  (50 ліжок), травматологічне (30 ліжок), гінекологічне (30 ліжок) та дитяче відділення (30 ліжок).

Районна поліклініка спроможна прийняти за зміну  300 відвідувачів. В період укрупнення районів Городоцька районна лікарня обслуговувала Чемерівці, Гвардійськ і Смотрич.

В районі функціонували 2 протитуберкульозні диспансери: в Городку  та в Сатанові.

На 01.01.1963 р. в районі проживало 88854 жителя. На 01.01.2015 р. 48940 чоловік. Отже, за 52 станні роки населення в районі зменшилось на 39914 чоловік. Причина – урбанізація, висока смертність.

В 2004 році введено в дію операційне відділення пологового будинку та харчоблок райлікарні, капітально відремонтовано та газифіковано Кузьминську амбулаторію, в 2007 р. задіяно газову котельню в ЦРЛ.

Станом на 1січня 2008 року в районі функціонували: центральна районна лікарня на 255 ліжок з 14 відділеннями, Сатанівська міська лікарня на 25 ліжок,  Лісоводська дільнична лікарня - 40 ліжок, 7 лікарських   амбулаторій загальної практики  сімейної медицини  (Немиринецька, Турчинецька, Клинівська,  Іванковецька, Купинська, Великарабчіївська, Кузьминська) та 49 ФАПів.

Незабаром стане до ладу новий реабілітаційний корпус райлікарні. Всього в районі працює 112 лікарів та 355 працівникків середнього персоналу.

В 1995 року в Городоцькій ЦРЛ діє первинна організація ветеранів війни та праці. Нині на обліку в ній  перебуває 208 медиків, переважна більшість з яких не працюють, рперебуваючи на пенсії. Разом з профкомітетом, районним Товариством Червоного Хреста, для них проводяться зустрічі, вшанування в Дні свят. Учасники бойових дій в День Перемоги відвідуються на дому з врученням подарунків, грошових нагород.

З 01.04.2013 року внаслідок реорганізації охорони здоров'я Городоччини утворений Городоцький районний Центр первинної медико-санітарної допомоги.

На даний момент ліжковий фонд Городоцької ЦРЛ становить  – 256 ліжок :

  • терапевтичне відділення – 25 ліжок,
  • неврологічне відділення – 20 ліжок,
  • кардіологічне відділення -20 ліжок,
  • травматологічне відділення – 21 ліжок,
  • хірургічне відділення – 35 ліжок,
  • гінекологічне відділення – 20 ліжок,
  • пологове відділення – 24 ліжок,
  • відділення реанімації та інтенсивної терапії – 6 ліжок,
  • інфекційне відділення – 25 ліжок,
  • дитяче відділення -20 ліжок.

Загальна кількість працюючих в Городоцькій ЦРЛ – 460,0 штатних посад.

З них:

  • лікарів – 96,75
  • середніх медичних працівників –191,5.

Атестація лікарів:

  • вища категорія – 24
  • перша категорія – 45

Атестація середніх медичних працівників

  • вища категорія – 115
  • перша категорія – 75.

В Городоцькій ЦРЛ постійно приділяється увага поновленню матеріально технічної бази.

В структурних підрозділах лікарями постійно впроваджуються нові методики лікування та діагностики захворювань, використовуються  передові технологій по дотриманню санітарно – протиепідемічного режиму.


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування